AapoPukk
Jälgi

Otsing

Katrin Sak
  -    -  Katrin Sak

2013., pastell Canson paberil, 64.8 x 49.8 cm

On pilte, mille sünni üle ma olen absoluutselt õnnelik. Siin on üks neist!

Sa ise oled valmis ja modell, tundub, et oli ka valmis. Pilt tuleb nagu ühe hingetõmbega. Ma ei pea siinkohal silmas kiirust või aja lühidust, vaid et seda head tõmmet jätkus kogu pildiks ja sealt edasi. Vestlesime. Vähi teemal, toitumise teemal, kunsti teemal.

Kui hakkad ka pildi staadiumeid vaatama, siis kutsun sind üles mitte läbi tormama, et vaata mis saab edasi ja siis ja siis. Vaid kutsun sind peatuma, et mis ühe või teise pooliku staadiumi sees võiks olla. Otsi inimese olemust sealt iga staadiumi seest ja oma suhet sellesse.

Kes on Katrin Sak?

Katrin Sak (MSc, PhD, Dip.Nut.Med.) on toitumisonkoloog, omab teadusmagistrikraadi bioorgaanilise keemia erialal ja filosoofiadoktorikraadi bioorgaanilise keemia erialal. Aastatel 2002-2005 tegutses Katrin Sak Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliinikus ning alates 2006. aastast töötab vanemteadurina biotehnoloogia erialal.

Katrin Sak on täiendanud end maailma juhtivate ülikoolide juures Rootsis, Hispaanias, Soomes ja Saksamaal; osalenud ja esinenud ettekannetega konverentsidel Eestis, Soomes, Iisraelis, Saksamaal, Austrias, Belgias, Tšehhis, Itaalias, Ameerikas ja Taanis. Ta on mitme eestikeelse populaarteadusliku raamatu, 25 rahvusvahelises teadusajakirjas ilmunud artikli, mitmete konverentsiteeside ning paljude teadust populariseerivate kirjutiste autor.

Tema elulugu on kantud Ameerikas väljaantavasse biograafialeksikoni „Marquis Who’s Who in Science and Engineering”.

katrin_aapo