AapoPukk
Jälgi

Otsing

Anu Raud
  -    -  Anu Raud

Anu Raud

Kingitus võttis kuju peoõhtu jooksul

Kunstnikud omavahel. Tekstiilikunstnik Anu Raud oli modell portreekunstnik Aapo Pukile. Anu Raua selja taga võib näha tema vappi, mille all on sündinud ka näiteks Heimtali muuseum.  FotoElmo Riig / Sakala
Tekstiilikunstnik Anu Raud sai reedel õhtul lisaks Viljandimaa Kultuuripärli tiitlile koju viia klassikalise portree, mille tuntud kunstnik Aapo Pukk oli temast auhinnapeo ajal maalinud.
Anu Raua looming on jäänud Aapo Pukile nii silma kui südamesse.«Anu Raud on ju teada-tuntud tegija,» rääkis Pukk. «Kui vahel võib arvata, et kunstimaailmas tiirleb igaüks oma orbiidil, siis tegelikult ollakse üksteise loominguga väga kursis.»

Hetke peegeldus

Aapo Pukk tunnistas, et maailm on kultuurist üleküllastunud ning ainus uus värv saab olla juurte juurde tulemine.

«Kui vahepeal saab maailmas ära käidud, siis tajud veel tugevamalt seda, mis on oma,» rääkis Pukk, kes on viis aastat elanud Ameerika Ühendriikides Californias. «Anu Rauda portreteerides püüdsin peegeldada seda ainulaadset hetke, kui meid ümbritsev aeg läheb märkamatult pildi sisse ning hiljem saame seda sealt aduda. See on nagu muusikateos, mille helid hakkavad eemalt kostma.»

Anu Raud meenutas, et esimest korda oli ta modelliks juba nelja-aastasena, mil teda joonistas graafik Aino Bach.

«Püüdsin siis ikka korralikult istuda,» rääkis Raud. «Kui olin keskkooli viimases klassis, maaliti mind kunstnike ühisateljees ning Viive Tolli tegi samas ka graafilise lehe. Need on väga toredad mälestused ning need tööd on mul kodus kõik ka alles.»

Mis puutub Aapo Pukki, siis tema ema Laine Pukk oli Anu Raua joonistusõpetaja kunstiakadeemia ettevalmistuskursustel. «Ta oli mulle suur eeskuju, keda ma imetlesin väga,» ütles Raud.

Tunnustus põlejatele

Viljandis Sakala keskuses reedel peetud «Pärlipeol» jagati tunnustust maakonna tegusale kultuurirahvale ja tublidele sportlastele.

«Kõigil siin elus on oma roll ning kõik me põleme oma leegiga,» rääkis Viljandimaa omavalitsuste liidu esimees Ene Saar. «Mõned on põlenud aga kõrge leegiga ning neid tunnustatakse kodukülas ja kodumaakonnast kaugemal. Kui kuuleme kogu aeg inimestest, kes teostavad end mujal, siis selles valguses on eriti tähtis tunnustada neid, kes loovad meie omanäolisuse ja identiteedi.»

Tänavuse peo teema oli ajendatud Anton Hansen Tammsaare Andresest ja Pearust. Lavastaja ja õhtujuht oli Kristjan Kaarjärv.

8. jaanuar 2013
Margus Haav
reporter

Kategooria: