AapoPukk
Jälgi

Otsing

aapopukk
  -  Blogi   -  Piiskop Tiit Salumäe jäädvustati maalile

Täna täienes konsistooriumis EELK kirikujuhte kujutav pildigalerii veel ühe portreega. Konsistooriumi saalis eemaldati pidulikult kate maalilt, millel on kujutatud piiskop Tiit Salumäe. Teose autor on Aapo Pukk.

Konsistooriumi nõupidamiste saali portreede galeriis on kujutatud kõik luterlikku kirikut juhtinud piiskopid ja peapiiskopid. Peapiiskop Urmas Viilma rääkis eelmiste maalide saamisloost, millest osa on valminud ametis olnud kirikupeade fotode põhjal.

Piiskop Tiit Salumäed kujutava maali valmimine algas ärevust tekitaval ajal, meenutasid maali avamisel nii kunstnik kui ka portreteeritav. Ühisel jalutuskäigul piiskopilinnusesse oli nende kirjeldusel üldine meeleolu ärevust tekitav ning ka maa kevade-eelselt hall ja ilmetu. Kevade edenedes lisandus siiski päikesepaistet ja lootusrikast helgust nii loodusesse, inimeste meeltesse kui ka maalile. Üldmuljelt helgel pildil on piiskop Salumäe portreteeritud oma kodukiriku, Haapsalu Toomkiriku taustal.

Järgmisena ootavad maalidel jäädvustamist piiskop Joel Luhamets ja Peapiiskop Urmas Viilma. Maalidel on kavas jäädvustada ka kõik Eestit eksiilis teeninud kirikujuhid, kelle portreedele eraldatakse konsistooriumis eraldi saal.

Piiskop Salumäe koos abikaasaga pärast maali avamist

Peapiiskop Urmas Viilma maali avamisel kõnelemas