AapoPukk
Jälgi

Otsing

PORTREE VÄRVIÕPETUS

4-5.06.2022 kell 11.00 – 15.00
   Asukoht: Aapo Puki Kunstikool Sauel

Kes vähegi õlivärvidega ja portreemaaliga tegeleb, vajab seda kursust. Kahe päeva jooksul annan uusi teadmisi ja kinnistame vanu tarkusi. Kokku 10 akadeemilist tundi, mõlemal päeval kl 11-15. Maalime, nagu ikka, prantsuse profiklassi õlivärvidega CHARVIN.
Portree on igal ajastul eksisteerinud ja on üks kõige raskemaid žanre kunstis. Kui valdad portreed, siis pole ükski teine žanr kättesaamatu. “Portree on kunstniku meisterlikkuse proovikivi!” Nõnda on öelnud kunstiteadlane Krista Piirimäe.
Olen 20-aasta õpetamise jooksul jõudnud mitmete oluliste metoodikateni. Minu meetodid: kolme värvirühma meetod, üledoseeritud põhivärvide meetod, mulje meetod, mäe meetod jne. Lisaks olen õpetanud Sargenti, Rembrandti ja Zorni meetodeid. Aeg on teha kokkuvõtteid ja leida ülesse erinevaid metoodikaid siduv ühisosa. See kursus on kasulik neile, kes on mu varasematel õppepäevadel käinud ja samuti neile, kes pole metoodikatest midagi kuulnud, kõik on kasuks. Lisaks oma kunstikooli tundidele olen viimased kümme aastat õpetanud portreemaali ka Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna tudengitele.