AapoPukk
Jälgi

Otsing

Suur üledoseeritud põhivärvide kursus pastellis ja õlis
  -  Suur üledoseeritud põhivärvide kursus pastellis ja õlis

ESIMESEL NÄDALAVAHETUSEL vajame 8+2 pastellkriidi (softpastell, mitte õlipastell) pulka ja ühte halli paberit.

PASTELLIDEST. Me vajame kõige puhtamaid põhivärve ehk primaarvärve ehk Cadmium värve. Need oleksid: külm kollane (sidrun ehk cadmium light), soe kollane (päike ehk cadmium deep), külm punane(vein), soe punane (lipp), külm sinine (koobalt), soe sinine (tseruleum), külm roheline (viridian, smaragd), soe roheline (cadmium), must, valge. Soovitatavad brandid: Rembrandt (Ggalerii), Sennelier (Skizze ehk Vunder). Kindlasti on kuskil ka vene pastelle.

HALL PASTELLIPABER 50x 65 cm umbes. Hammondis on Lana firma, Vunderis on Canson ja G Galeriis on Fabiano firma. Kes on eriti rikas võiks katsetada uut paberit Eesti turul (minu lemmik) s.o. MI -Teintes nimeline firma, saab Vunderist. Vajame tunnis ainult ühte poognat ja see peab olema halli värvi.

TEINE NÄDALAVAHETUS – 24, 25 oktoober kl 11 – 15. Kaasa üks lõuend, mitte eriti suurem kui 50 x 65 cm ja mitte ka eriti väiksem. See võib olla nii lõuend papil kui ka lõuend alusraamil. See poestostetud lõuend tuleb peene liivapaberiga üle käia, mitte nii, et värv üleni maha tuleks, vaid nii, et värvi valge kruntvärvi pind saaks avatud, et sinna uued ained hästi ligi pääseksid. Seejärel tuleb see katta oma koduse krundiga. Kuidas seda teha? Poest osta valget kruntvärvi ehk Gessot. See on paksu hapukoore sarnane pasta. Võtate eraldi purgi, kuhu seda koos veega sisse panete ja sinna lisate musta akrüülvärvi väikeste koguste kaupa juurde, segate hästi ja veelkord hästi. Kui vaja, lisage vett, peaks olema jogurti sarnane. Toon peaks olema 50% hall. Kui kaldub siia sinna, pole probleem. keskmine hall on meie teema. Googeldage 50% gray või vaadake tõtt asfaltiga teedel. See hall sinu uus krunt tuleb kanda laiema pintsliga lõuendile, pintsliga käia ühte pidi nii kaua kui pastoossed pintsli karvade jäljed enamvähem ära kaovad. Ideaalis tuleks katta 2-3 kihti ja iga kihi lõpetamise järel tõmmata ühte pidi, aga ristipidi eelmisele kihile. Kihtide vahel pärast kuivamist peaks peene liivapaberiga jällegi üle käima. Kaasaarvatud viimane kiht. Esimesel nädalavahetusel võime koos pärast tundi selle läbi teha. Võtke vahendid kaasa või märkige koha peal ülesse. 

Vajame neid samu värve, nagu pastelliski.

8 + 2 õlivärvi, puidust palett suurem kui sa plaanisid osta ehk nii suur kui võimalik.

Kui tahad oma värvidega tulla, on see ok. Samuti vajad linaõli kunstipoest. Lisaks linaõli ehituspoest pintslipesuks. Võid pesta hiljem kodus või siis minu juures. Kaasa selleks klaaspurk kaanega ja rohkelt majapidamispaberit (valge pehme ja rullis).

paletinuga värvide segamiseks ja paletilt eemaldamiseks on vajalik. 

Pintslid: nr 2, 3, 4, 5, 6, 8 seaharjas lapik pika karvaga. Ideaalis peaks igat pintslit olema vähemalt 2 tk.