AapoPukk
Jälgi

Otsing

Maastikumaali kursus Võrumaal
  -  Maastikumaali kursus Võrumaal

Tere tulemast maastikumaali kursusele Võrumaa järvede vahel ja tervitus ka nendele, kes veel mõtlevad tuleku peale. Tänan Evit, kes asjale elu sisse puhus!

Natuke kursusest lähemalt:

Kohtume 27.11.2015 kl 10 Tuliku 19 Võru, Evi Tuvikese õues. Sealt stardime esimese kauni järve äärde. Kaasas on termosed kuuma tee ja kohviga, ka väikene leib jne. Evi küll plaanib lõunat pakkuda, aga võibolla piirdume pisikese kaasavõetud lõunanäksiga, et valguse aega hoida. Aga eks näis kohapeal.

Teeme kaks õlimaali (üks hommikul ja teine pärast kl 13.30) ja kuna valgus muutub paari tunniga kaunis palju, siis on ettepanek teha kaks umbes A3 või veidi suuremat maali. See oleks lõuend aluspapil või raamil. Ideaalis võiks see olla paar päeva enne retuššlakiga üle tehtud. Kuna aga aeg surub peale, siis piirdume vaid liivapaberiga ülelihvimisega.

Õlivärvid, palett, linaõli, topsik, pintslid, salvrätiku rull, peegel, tool, maalikast või kolmjalg, soojad riided igaks ilmastikuks (kindlasti midagi kapuutsiga). Asjad võiksid olla kompaktselt pakitud, kui läheme jalgsi ja pikemalt autodest eemale. Kaasa ka vihmavari või isegi kaks (üks ka töö kohale). Maalriteip varju kinnitamiseks ja hiljem märja töö servadest katmiseks. Fotokas staadiumite pildistamiseks. Statiiv vihmavarju kinnitamiseks. Must prügikott töökoha korrashoidmise tarbeks. Purk pintslite pesuks

Võtan kaasa ka uusi kõrge kvaliteediga pintsleid igas suuruses (hinnad alates 2€) ja eriliselt häid maailmatasemel õlivärve Charvin. Kui on pinstlite või värvide soov, siis võib kohe teada anda. Saan siis siin Tallinnas nad balsamiga läbipestes ettevalmistada.

Homme varahommikul lähen Eesti Kunstiakadeemia maali laost läbi ja ostan omale lõuendit, kui keegi soovib ka, siis andke teada.

Olen homme esmaspäeval juba Tartus ja teisipäeva varahommikul liigun Võru suunal.

Uue asjana teatan, et pintsleid hakkame pärast tööd pesema apelsini tärpentiniga (seda saab ehituspoest). Võtan mõned pudelid ka kaasa.

Kui keegi tahab allajoonistada, siis presssüsi sobib selleks hästi.