AapoPukk
Jälgi

Otsing

Eesti kuldaja kunsti koopiakursus
  -  Eesti kuldaja kunsti koopiakursus

EESTI KULDAJA KUNSTI KOOPIAKURSUS

TARTU KUNSTIMUUSEUMIS!

AEG: 21.-22.07.2018, kl 11-16.

Erakordne võimalus maalida kahe päeva jooksul koopiat Konrad Mäe, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Endel Kõksi ja Admason-Ericu tähtteostest. Kursuslase käsutuses on Prantsuse profiklassi 208 erinevat õlivärvi tooni. Nii suur toonide valik annab ideaalse võimaluse jõuda väga lähedale Eesti kunsti klassikute originaalpalettideni.

Iga kursuslase käsutuses on valge lõuend alusraamil 50 x 65 cm. Me ei tee mõõduliselt täpset koopiat, vaid me tsiteerime klassikuid, mis tähendab seda, et kunstnik valib teose, mida ta detailina, osana või tervikuna maha maalib. Aapo Pukk aitab kunstnikel oma koopia teekonda lahtimõtestada: milline peaks olema tegevuste järjekord, milline peaks olema käekiri ja milliseid kujutamise võtteid tuleks kasutada parima tulemuse saavutamiseks.

Seekord teeksime alljärgnevalt: kursuslased teevad oma valiku kursuse esimese päeva esimestel minutitel. Siis ei saa juhtuda seda, et paljud tahavad sama pilti teha või kopeeritavad pildid on liiga tihedalt koos. See on ka sellepärast hea variant, et originaaliga silmitsi seistes suudad alles tahta tema sisse minna! Varem saab muidugi kohal käia ja pilgu peale visata ja soovitavalt mitu meelispilti valida!

HINNA SEES:

Pintslid, värvid, paletid, lahustid ja lakid, molbertid, valgustus, põlled, salvrätiku rullid, peeglid, punased kiled, kompositsiooni raamid jpm.

INFO:

tel 5031750, kool@aapopukk.com.

KESET SUVE KOOS KULDAJA KUNSTNIKEGA!

NÄITUSEST:

“Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist” 19. mai – 12.august 2018.

Näitusel “Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist” jõuab esmakordselt Tartu ja Lõuna-Eesti publikuni üks Põhja-Euroopa suurimaid erakunstikollektsioone. Näitus toob publiku ette Eesti kunstiklassika 20. sajandist ning moodustab ühtlasi ühe võimaliku vaate Eesti 20. sajandi esimese poole maalikunstile, fokusseerides Tartu tähendust toonaste arengute keskusena.

Näituse tuumaks on aga aastatel 1910 kuni 1945 valminud maalid, mida ühendab spetsiifiline värvikasutus. Kahel korrusel kulgev näitus annab võimaluse (taas)avastada kauneid ja tuttavaid kunstiteoseid, teiste seas ka Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Endel Kõksi ja Adamson-Ericu tähtteosed. Näitus on ühtlasi pühendatud Eesti Vabariik 100 juubeliaastale.